| Catalin235 a întrebat:

Mi-am rupt mana stanga de 2 ori in acelasi loc in mai putin de 2 luni si peste cateva zile imi scot ghipsul. Dupa cat timp pot face sala?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Vrei s-o rupi si a 3-a oara si nu stii cum? Mai usor cu sala. Degeaba arati bine daca nu functionezi bine. Din ce cauza ti-ai rupt-o, de la sala sau a fost alt accident? Ia-ti si tu un concediu de cateva luni 4-5 si apoi te reapuci.

| Catalin235 explică (pentru Ineys):

La fotbal am rupt-o de ambele ori.

| Cineva888 a răspuns:

Sugerez sa stai o luna sau doua departe de sala