| DOOOPX a întrebat:

Mi se pare ca am probleme cu vederea. Am observat de multe ori cand eram cu cineva vedea mult mai bine dar eu nu vedeam deloc. Ma refer la un scris putin mai departe si am observat cand imi trag pleoapele in parti gen ca la chinezi happy vad mult mai bine chiar si un scris indepartat, spuneti-mi va rog de ce? Mi-e fric sa port ochelari.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător

Buna, nu iti face atâtea griji. Dacă nu este nevoie sa porti ochelari atunci doctorul o sa-ti dea câteva picături de ochii. Dar cred ca in cel mai rau caz o sa-ti dea ochelari de citit. Trebuie in acelasi timp sa nu iti mai petreci atâta timp in fata televizorului, tablete, telefonului, leptopului si in acelasi timp incearca sa iti odihnești ochii cât mai mult timp. App. Pune pe un prosop apa rece si puneti pe ochii cât timp esti întins în pat, este un truc pe care eu îl folosesc în fiecare zi.

| DOOOPX explică (pentru Ancanica4578998654322335788754323446788876532234):

Dar de ce cand trag pleoapele in parti vad mult mai bine, ti s-a intamplat si tie?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Frica sa porti ochelari? Da sa nu vezi pe unde mergi nu ti e frica?

| sierra1 a răspuns:

"mi-e fric sa port ochelari"

Nu mușcă! În plus se pare că ai NEVOIE de ei.

| Donsavas a răspuns:

Mergi la oftalmolog! Lasă parerile medicale pe seama specialistului. Frica dispare după ce te înveți să porți.