| cosmo123 a întrebat:

o femeie poate sa ramana insarcinata daca acu trei saptamani a avut un contact sexual(dar fara penetrare si ejaculare) si i-a venit menstruatia in timpul acesta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| mona a răspuns:

Este imposibil sa se intample asa ceva, nici intr-un caz nu poate fi vorba de sarcina

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns:

Nu, este pur si simplu imposibil. Daca nu a avut loc penetrare si ejaculare nu a putut intra sperma in vaginul ei incat sa aiba loc fertilizarea. Iar daca i-a venit menstruatia in tot acest timp, vaginul femeii s-a curatat de orice posibila amenintare care ar fi dus la o sarcina nedorita.

| cosmo123 explică (pentru FαмєLiqυσяLσvє):

Dar menstruatia i-a venit dupa 3 sapt.de la "incident" si cica i-a venit normal. Ce sa fie?

| FαмєLiqυσяLσvє a răspuns (pentru cosmo123):

Nu este nimic, nu este insarcinata. A avut o dereglare de menstruatie doar.

| Azµre a răspuns:

Cum a avut contact sexual dacă nu a fost penetrată.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună!
Nu are cum să rămână însărcinată, mai ales dacă i-a venit şi menstruaţia.
Te pup!

| AlexSalling a răspuns:

Nu.