| GoodLuck15 a întrebat:

Sambata am luat cele 5 grame pe zi de creatina.Pana acum doza normala si fara nici un efect secundar de 3 saptamani de cand iau.Ok sambata am fost chemat la ziua cuiva si acolo am baut o cana de cafea ca imi era somn si dupa o ora cam asa am baut si 1l de bere.
Am ajung acasa pe la 10 si am zis ca mor, am vomitat si imi era somn de parca zici ca nu am dormit 10 zile la rand.
A doua zi adica duminica, nu puteam sa mananc nimic, ma doare si acum burta si imi vine des la baie.Ce pot face in afara de a mai lua creatina fiindca eu nu prea le am cu sala si decat da iau aiurea mai bine nu mai iau.Doar ca e foarte deranjant si vreau sa scap cat mai repede de durerile astea de burta.Va rog orice sfat.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| BuLaNNNeL a răspuns:

Păi cine te pune sa combini creatina cu alcool? laughing nici macar sifon/apa minerală nu bei pe timp de suplimentare cu creatina. Iti va trece, nu e nimic grav. Opreste suplimentarea daca nu mai vrei sa iei sau da-o altcuiva.

| Damon217 a răspuns:

Bai frate, starile pe care la ai sau le-ai avut nu sunt de la creatina. Inseamna ca corpul tau nu tolereaza alcoolul in corp. Si plus ca creatina este cel mai studiat supliment din istorie (85 ani).

| GoodLuck15 explică (pentru Damon217):

Stai linistit ca am mai baut la greu pana acum si nu am mai patit asa ceva.Plus ca, creatina iti poate distruge si ficatul sau rinichii.

| Damon217 a răspuns (pentru GoodLuck15):

Te inseli amarnic daca tu crezi ca creatina iti distruge ficatul sau rinichii. Esti foarte incuiat frate crede-ma. Informeazate si apoi vorbeste!