| Mazekinq a întrebat:

Stie cineva o alternativa la ghetele ortopedice?
Daca exista un fel de mulaj pentru talpa stanga?
Am o problema la piciorul stang, fiind mai mic decat cel drept si cu 3 CM mai scurt iar medicul mi-a recomandat ghete ortopedice pe care le port de cam 9 ani.
Urmeaza sa le schimb si vreau sa stiu daca exista o varianta gen un mulaj pentru talpa dreapta in asa fel incat sa pot purta alt tip de incaltaminte

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Nu există, deoarece aceste ghete se fac cu plută, pluta fiind un material care se poate modela usor fiind un material moale si totusi rezistent.