| costi900 a întrebat:

Salut,vreau sa imi iau un ham din ala pentru indretparea spatelui deoarece am probleme de cativa ani si nu am facut nimic si abia acum realizez cat de naspa e sa fi cocosat (am umeri lasati si spatele iesit acolo la umeri) dar nu e prea tarziu am inceput sa fac exerciti pentru indreptare+ la sala lucrez spate, am inceput sa dorm pe spate cu fata in sus ceea ce nu puteam si incet incet parca sia mai dat putin drumu dar am vazut hamu asta care iti tine spatele drept si umeri ridicati, voi ce credeti o sa ma ajute cu ceva? Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| vladxone a răspuns:

Cati ani ai?

| costi900 explică (pentru vladxone):

| vladxone a răspuns (pentru costi900):

Te duci la un medic iti zice exact ce grad are cifoza(cocoasa) si te trimite sa faci gimnastica la un kinetoterapeut.La varsta ta nu prea poti sa te indrepti perfect, dar cel putin nu se mai accentueaza.