| Tpu653fj a întrebat:

Am 15 ani jumătate și am fimoza, despre care am următoarele întrebări: Pot sa îmi încep viata sexuala cu fimoza? Ce unguente trebuie sa folosesc pentru aceasta problema? Dacă va fi cazul de o operație, va fi cu anestezie? Ar trebui sa le spun și părinților despre aceasta problema? PS: Nu am probleme urinare, niciun fel de disconfort, nu am avut niciodată o inflamație sau o usturime. Vreau seriozitate la răspunsuri. Mulțumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| KLLO a răspuns:

Trebuie operata daca nu se decaloteaza pielea de pe gland (capul penisului), o sa se stranga mizerie acolo si poti sa faci infectii.

| gabriel11536 a răspuns:

Cred ca mai bine vorbesti cu tatal tau despre asta decat cu cineva de aici. Da incearca sa eviti intrebarea daca poti sa iti incepi viata sexuala ca avand 15 ani poate reactioneaza prost. Ma rog tu il stii mai bine