| numesiprenume0 a întrebat:

Am cumparat suplimente cu glutamina pentru a ma dezvolta atat in forta cat si in inaltime. Ideea este ca le-am terminat zilele trecute si acum nu stiu daca trebuie sa iau o pauza ceva timp pentru a doua serie... Ceea ce vreau sa spun este ca: am luat glutamina si mi-au ajuns o luna, acum trebuie sa fac o pauza ceva timp, sau pot continua fara pauza? Dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nici glutamina si nici un alt supliment sau medicament nu pot sa te ajute sa cresti, cresterea in inaltime este mostenita ereditar de la parintii tai.
In general, suplimentele astea se iau pe o anumita perioada, de 3-4 sau chiar 6 luni, in nici un caz nu incepi si abandonezi dupa 1 luna, ca nu-si fac efectul.

| CuriousStuff a răspuns:

In primul rand le iei degeaba (ma refer la cresterea in inaltime, in inaltime nu cresti mai mult decat iti spune ADN-ul sa cresti)
Informatiile pe care le cauti le gasesti pe prospect (daca au asa ceva) sau in instructiuni.