| Sonia98 a întrebat:

Am mare nevoie de ajutorul vostru! Dau funda!
Sa va spun.: Am auzit de tinctura de propolis si mibazon! Ma intereseaza daca este buna si are rezultate si daca se poate modul de folosire! Va rog din tot sufletul.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| apz a răspuns:

Despre tinctura de propolis îți pot spune pentru ce se utilizează :
- împotriva coșurilor -> aplici peste zona cu probleme câteva picături și lași să acționeze peste noapte.
- dimineața și seara poți înghiți câteva picături pentru ați îmbunătăți sistemul imunitar.
- este folositoare în tratarea herpesului (îl usucă mai repede).

Dacă nu suporți gustul tincturii de propolis, poți să îți cumperi pastile. Au același efect. happy

| Sonia98 explică (pentru apz):

Multumesc! Am auzit despre tinctura de propolis si mibazon pentru acnee ma interesa daca da rezultate si modul de folosire al acesteia. Mersi oricum :*

| apz a răspuns (pentru Sonia98):

Tot ce ți-am scris sus e testat pe pielea mea. laughing

| Sonia98 explică (pentru apz):

Cum ai procedat? Si ce rezultate a dat? Te rog

| apz a răspuns (pentru Sonia98):

Pentru coșuri? Am spus. Aplici tinctură pe ele după ce te-ai spălat pe față cu apă caldă și ți-ai deschis porii. O lași peste noapte pe față să acționeze și dimineața te speli bine. Îți mai pot recomanda un produs care face minuni pentru așa ceva. Scrub de la Oriflame, cel de la Pure Skin. Foarte mentolat și cel mai eficient din câte am încercat. Nu are nimic dacă le combini. Cu scrubul acela îți cureți porii, iar tinctura acționează peste noapte.

| Sonia98 explică (pentru apz):

Mersi :*

| Sonia98 explică:

Precizez pentru tratarea cosurilor de pe fata!