| tanasaiosif a întrebat:

Salutare,as dori și eu o lista mai mare de alimente fără carbohidrați, deoarece vreau sa ma apuc de o dieata fără Carbo ...mulțumesc,dau funda! O lista cât mai mare!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| nao13 a răspuns:

-Pește
-Piept de pui/curcan
-Vită
-Ouă
-Soia
-Lactate
Părerea mea este că poți adăuga și carbohidrați complecși deoarece ai nevoie de o doză de energie sănătoasă.
Carbohidrați complecși:
-ovăz
-orez integral
-paste integrale
-cartof alb/dulce
-fructe/legume
Dacă la o masă mănânci 1/4 carbo și 3/4 proteină totul o să meargă ca pe roate

| tanasaiosif explică (pentru nao13):

Ai câteva meniuri sa conțină Carbo și proteine? Dar mai putini carbohidrați? Te rof

| nao13 a răspuns (pentru tanasaiosif):

Asta am zis și mai sus. În funcție de greutatea ta și la ce greutate vrei sa ajungi, ajustezi mâncarea.
De exemplu mănânci 50-100g orez și 200-250g piept de pui. Și cam așa variază orice aliment. Proteina 200-250g. Carbo 50-100g. Masa de seară poate să aibă doar proteină

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Slănină
Unt
Ulei
Acestea nu a deloc carbohidrați.

| Donsavas a răspuns:

Ovazul,orezul,pastele si cerealele conțin carbo dar buni, acei hidrati de carbon complecsi si sănătoși. Ar trebui să consumi.