| AlexandruIonuț1 a întrebat:

Eu am acnee vulgara, dermatologul mi-a prescris Mask acne gel cu care ma dau de o saptamana dar nu are efecte. M-am mai dat inainte cu Acnatac, Uriage care au avut efect dar, dupa o vreme, nu ma mai ajutau. V-ati dat vreodata cu Mask acne gel si a avut efect? Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Dacă ți se pare că nu te ajută du-te la alt dermatolog. da te-a trimis măcar să-ți faci niște analize? că degeaba dai la nesfârșit cu creme pe suprafață că o să continue să-ți iasă dacă nu tratezi problema din interior. foarte rar acneea apare din factori externi

| Donsavas a răspuns:

Sint si alte variante skinoren, isotrexin etc.