| Maxx23 a întrebat:

Salutare. Eu nu înțeleg nimic. Voi băieți de ce arătați bine la ten? Ce folosiți pentru ten? Eu am ten uscat și pete, chiar și pete lăsate de la coșuri, nu e strălucit tenul meu... Tocmai la 25 de ani, mă spăl doar cu apă și atât, am încercat 2 creme și nu au dat niciun rezultat. Ce folosiți sau ce ați folosit care ați avut problema asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
15 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu folosim nimic. Ne spalam totusi doar cu apa si sapun ieftin. Dupa dus, ne stergem pe fata cu acelasi prosop cu care ne-am sters la oua si fund.

| Maxx23 explică (pentru anonim_4396):

Sigurrr. Ce vrăjeală spui la mișto! rolling on the floor

| anonim_4396 a răspuns (pentru Maxx23):

Nu serios. Am tenul ok si nu ma dau cu mizerii de creme sau sampoane anti cosuri... sau ce mizerii de produse mai zic astia.

| MihaiV01 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu ar trebui, aceeasi pb am avut si eu acum 2 ani...dar tot ce iti pot recomanda este sa mergi la farmacie/dermatolog si sa discuți despre tenul tau, iar apoi ti-se va recomanda o masca pentru fata
dar eu cred ca ar trebui sa te speli regulat pe față chiar si înainte sa te bagi la somn si sa ai grija ce fel de sapun folosesti, poate o fi de la asta si cand te ștergi pe fata nu folosi același prosop cu care te ștergi pe corp!
Dar cel mai bine iti recomand sa vb cu un specialist despre asta!

| Maxx23 explică (pentru MihaiV01):

Tu cum ai scăpat mai exact de problema?

| MihaiV01 a răspuns (pentru Maxx23):

Am folosit o masca era foarte buna nu mai tin minte cum i se spunea de fapt nici nu cred ca se mai produce in ROMÂNIA
dar ar mai fi un factor somnul
daca dormi târziu n-ai la ce sa te aștepți...dar pb mea era putin diferita de ata... dupa cum am spus consulta un dermatolog
mai tarziu o sa fie prea grav sau unele nu isi vor mai fave efectul
ținând cont de faptul ca ai 25 de ani la vârsta asta ar trebui sa ai o piele rezistenta si un ten ok
daca e arata totuși o poza nu imi pot da seama exact ce ai

| anonim_4396 a răspuns (pentru MihaiV01):

Ce legatura are raspunsul tau cu raspunsul meu? Vezi ca mi-ai dat tag.

| MihaiV01 a răspuns (pentru anonim_4396):

Scz era pentru Max

| Reghqen a răspuns:

Nu folosesc nimic, coșurile pot fi și o cauză genetică...
Vezi poate te ajută asta: https://www.medic.chat/......-si-spate/
https://www.libertatea.ro/lifestyle/cum-scapi-de-cosuri-2109330

| Cksihja a răspuns:

Toți băieții au așteptat ca fetele să întrebe asta, Răspuns: nu facem nimic.
Avem și noi pete de la coșuri dar nu ne pasă, în plus băieții au o fobie față de creme și alte produse cosmetice, pur și simplu nu le înțeleg rostul.
Băieții arată bine pentru că se simt bine în pielea lor nu ca fetele care sunt frumoase și se cred urâte.

| MihaiV01 a răspuns:

Stai liniștit, unii merg la salon de înfrumusețare si isi fac tratament acolo(chestie feminina) si la ei rutina simpla, te speli pe fata, folosești o masca pentru fata si dupa fond de ten si apoi o data pe luna de duci iar la salon
Pfff si eu sunt băiat si am cateva pb cu tenul si coșurile dar totuși eu folosesc doar o simpla masca sa îmi curete fata
Stai liniștit pana la o vârstă coșurile vor inceta sa apara, iar tenul tau va arata mai ok

| Maxx23 explică (pentru MihaiV01):

Mie mi rușine să mai ies în stradă că am ten uscat... Aceeași problemă. Tu ce folosești?

| Ana126890 a răspuns:

Bai sunt fata dar cum stau cu multi baieti le stiu tabieturile)))))
dupa dus da si cu sampon (ia unu special pentru cosuri etc) apa din abundenta siiiii mai inceara ceva preventiv pentru o acnee. apa termala, dar tb sa ai rabdare. in timp se remediaza tenul
brb and alt sfat da cu malai pe fata umeda, freaca. ajuta.
fuuunda?

| Stefystf28 a răspuns:

Pai depinde de ten.Si baietii au ten mixt sau gras, numai ca ei sunt naturali.Gen nu se machiaza, nu se dau ca disperatii cu un anume tip de crema pe fata, doar folosesc apa si sapun

| anonim_4396 a răspuns (pentru Stefystf28):

În schimb îs unele la care fața e portocalie și gâtul alb laughing)) Nu am înțeles niciodată ce plăcere au fetele în a se machia. Maschează realitatea. „Lasă, să zică lumea ce vrea de coșuri, etc., mă doare la bască și cu asta basta". Așa aș gândi