| alexandru1014 a întrebat:

La ce doctor trebuie sa merg dacă vreau un control la penis..cred ca ma confrunt cu o candidă?
Mersi!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună.
Mai întâi trebuie să mergi la medicul de familie să îți dea un bilet de trimitere. Depinde și ce simptome mai ai. Te va trimite la urolog sau dermatolog. Ți se vor face analize de sânge, urină etc.
Important e să nu lași ceva netratat.
Toate cele bune!

| danbnz a răspuns:

Dermato-venerice

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Probabil e balanită. Mergi la dermatologie.
Te speli cu un săpun moale și te dezinfectezi cu spirt sanitar. Faci asta ceva mai des.

| alexandru1014 explică (pentru sadrian46):

Am înțeles! Ideea este ca cred ca am și o mică infecție urinară sau o raceala pentru ca am senzația de a urina într-una. Ma gândesc ca și ce mi-a apărut pe capul penisului sa nu fie din cauza infecție. Oricum luni ma voi duce la doctor!

| anonimg a răspuns:

O sa ai nevoie sa treci mai intai la medicul de familie. Acesta iti va da trimitere la un specialist, ca sa nu platesti. Deci nu trebuie sa te gandesti tu la ce medic vei merge.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dermatovenerolog

Răspuns utilizator avertizat