| PringAloe a întrebat:

Salutare, nu ma ingras, mananc destul zic eu, mananc si "prostii" gen ciocolata cipsuri lucruri grase care cica ingrasa dar de mine nu se lipeste nimic, eu ma simt bine in corpul meu cu kg pe care le am dar ma gandeam asa, ma altii se uita la ce mananca ca sa nu se ingrase iar eu care nu ma uit si mananc toate porcariile (pe langa mancarea de branz cina etc) si nu se lipeste nimic de mine, depinde de organism? sau cum

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Surplus de calorii, degeaba ti se pare ca mananci mult daca nu mananci mult. Incepe sa-ti calculezi caloriile, mananca minim 2500 si o sa te ingrasi.

| Ineys a răspuns:

Da, de metabolism mai exact.
Arzi grasimile foarte repede si asta poate fi din cauza ca faci vreun sport ceva sau chiar genetic.

Chiar sunt curios, oare daca mananci doar fast food 1 saptamana, nu te ingrasi deloc? rolling on the floor

| PringAloe explică (pentru Ineys):

Posibil sa te ingrasi daca mananci 1 saptamana doar fast food, mai greu e sa reusesti sa mananci 1 saptamana fast food, eu cand am fost acum 2 ani intr-o "excursie" am mancat 2 zile numai kfc a 3-a zi numai gandul la crispy imi dadea greturi laughing

| Ineys a răspuns (pentru PringAloe):

Nici eu nu ma dau in vant dupa crispy, dar in schimb, o shaorma ar merge, sau o pizza. rolling on the floor

| PringAloe explică (pentru Ineys):

Aici nu te contrazic laughing

| gogu220 a răspuns:

Este adevarat ca depinde de metabolism si de cata miscare faci, dar e posibil sa ai probleme intestinale, asa cum am avut si eu. Toti doctorii spuneau ca nu am nimic, pana am gasit un medic de mult pensionat cara are o reteta cu care am reusit sa ajung la greutatea colegilor mei.

| PringAloe explică (pentru gogu220):

Probleme intestiale in cazul meu nu cred ca am altfel mi-as fi dat seama de anumite simptome banuiesc

| Ineys a răspuns (pentru PringAloe):

Ce inaltime si greutate ai?

| gogu220 a răspuns (pentru PringAloe):

Nu ai ccm sa iti dai seama.