| Ionutcrd a întrebat:

Salutare prieteni! De ceva timp am niște junghiuri pe partea stanga în jurul inimii! Este un motiv de îngrijorare? ...CINEVA CARE A MAI PĂȚIT ASA CEVA? Mulțumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Da, poate fi motiv de ingrijorare.Mai bine ar fi sa mergi la medic.

Răspuns utilizator avertizat
| dullcat a răspuns (pentru DracuIa):

Mor de ras.

| anonimg a răspuns:

Medicul de familie îți va da trimitere la un medic specialist, unde ți se va verifica colesterolul, glicemia, și altele.
Caută să ai un stil de viață sănătos: să te culci devreme, să mănânci sănătos și seara cât mai devreme, puțin sau deloc; exerciții fizice dimineața și mers mai des pe jos (dar nu în extrema de a depune efort până la epuizare); apă multă dar nu în timpul mesei. Fără țigări, cafea sau altceva asemănător. Și fără stres: Dumnezeu poate să Se îngrijească de toate nevoile noastre dacă Îi vom cere acest lucru.

| Animeforlifee9921 a răspuns:

Si mie mi se intampla asta aproape in fiecare zi, dar mai bine du-te la un cardiolog, el va stii ce sa iti dea