| Alexandru0061 a întrebat:

Salutare, prima data când folosesc acest site, nu știu dacă mai e ceva lume pe aici, dar totuși încerc....am o problema mai delicată, anul trecut 2021 prin vara,făceam sport,aveam ceva rezultate, dar într-o zi când eram la munca am găsit niște suplimente, proteina sau creatina ceva de genul, era expirata de 1 an sau 2, am pus într-o doza de hell o cupa. I-am dat gât, în max 30 min eram deja la spital cu bătăi ale inimii 150 *pe acolo, după, pana la finalul anului am ajuns pe la spital de vreo 12 ori,analize peste analize,la început mi-au zis ca-s atacuri de panica, după ca am o tulburare la inima,nu știu ce sa mai cred. Ma rupe frica uneori, palpitații, amețeli astea deja fac parte din mine, a mai trecut cineva prin asta? Am și slăbit considerabil, am undeva la 65 kg acum, aveam 75-80 sigur,ma stresez enorm, aici, scris poate nu pare ceva wow, dar e un coșmar sa trăiești ce trăiesc eu, cineva cu un răspuns, va mulțumesc frumos!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu are nici o legătură cu suplimentele luate.

12 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| MihaiSpeedster a răspuns:

Frățioare, ai nevoie de psihiatru. Ți-o spun cu maximă înțelegere și empatie, nu o spun la modul jignitor. Dă-o-n morții ei de creatină, dacă era de la aia, aveai o intoxicație și gata, în 2-3 săptămâni erai înapoi la normal. Proteina nu cauzează ce ai descris tu, și dacă totuși cauzează reacții, în mod clar nu le provoacă într-un timp așa de scurt. Probabil ai anxietate, probabil exacerbată. Dar asta e părerea mea de necunoscător în ale psihiatriei. Dar sigur sigur trebuie sa te duci la doctor. Caută un psihiatru bun, eventual și un psiholog. Nu mai pune gura pe nimic expirat, poate să fie și ciungă sau bomboane mentolate, au expirat, aruncă-le.
Sănătate, Doamne Ajută!

| nukeyly a răspuns:

In conservele cu carne in vid se poate dezvolta toxina botulinica, top killer, mai ales in alea expirate de aia nu se cosuma dupa termen, de regula.
Tu ai scapat oarecum, dupa ce descri tu pare o reactie adversa care sigur a dereglat ceva in tine,
dar dupa cateva luni la tine par sa mai fie ceva deseuri[reactii adverse intarziate] pe instalatie[ciudat], incearca o cura de toxifiere generala cu sare amara si inca ceva specific la farmaciile naturiste te pot indruma corect, poate ajuta, dupa "resetare", mergi macar o luna pe alimentatie "tip clean" fara aripioare picante kfc sau cola in vena.
concluzie:
Pe viitor incearca spirulina[alga marina praf cu gust de iarba si compozitie natural complexa] bio vrac sau capsule bio pentru rezultate normale nu pulberi cernobal R4 expirate. Spor.

| nukeyly a răspuns (pentru doctorandus):

Daca corpul e asa bun instalator gel cum se face ca o masa preparata in vase de teflon are nevoie de 20 de ani sa se elimine, sau fluorul adunat in glanda pineala nu poate se elimina[din ce stim pana acum],
sarea iodata glanda tiroida cancerul tiroidian[ numarul pe rrromania s-a triplat dupa legea lui nastase din 1997, ministerul sanatatii recunoaste legatura dar se ascunde dupa deget pe motiv ca citat: "este tratabil " fivar natia ], etc.

Un pahar de cola are nevoie de 8-20 pahare de apa sa cureti tevile, oare de ce.
In primul raboi mondial au cautat solutii alternative. si au gasit PET-ul de azi, care in avem toti in noi ca micro plastic, unde fk e instalatorul gel instant.
La fel cu particulele de teflon prezente la 90% sau mai mult in americani si nu numai.
Teflonul nu are inca bacterie care sa-l descompuna cum are fierul care dispare in cativa ani in natura fata de INOX care sta vieti de om pana dispare din natura natural.

https://www.youtube.com/watch?v=VTXS1nozFnQ&t=242s
Fluoride Deception
Valuable information everyone needs to know

Mercurul = neurotoxina_Mercur – timpul de injumatatire in corp este de 27 de ani!
--
In continuare voi incerca sa dau si unele remedii care pot ajuta organismul sa elimine sau sa gestioneze intrucatva aceste toxine omniprezente, pe langa limitarea expunerii.

Alimentatie:
- fructele, legumele, frunzele verzi – in special patrunjelul si coriandrul, iarba de grau.
- sucurile proaspete din fructe, legume, frunze
- cruciferele (varza de toate felurile, conopida, broccoli, gulie, kale, rucola, creson, ridiche, ridiche neagra) crude sau preparate termic, activeaza enzimele de detoxifiere
- toate frunzele verzi
- toate algele: spirulina, chlorella – Detoxifiant, algele dulse de Atlantic, nori, wakame etc.
- rozmarin, grapefruit, usturoi, ceapa, hrean, ghimbir, turmeric, mustar, polen crud, pectina din mar, condimente
- surse de omega 3 - seminte crude si uleiurile lor presate la rece: in, canepa, samburi de struguri, germeni de grau (sursa de ALA si vitamina E naturala), negrilica etc.
- etc.
https://www.verdeata.com/blog/toxine-boli-si-cancer.html
--
vorba polpulara: cei mult nu-i sanatos e la fel
cu regula generala e toxicologiei: orice este otrava daca se depaseste doza. ex: Apa, fructe, vitamine.
--
O fi corpul bun dar trebuie ajutat, de medici, de shaolini, de vrajitoare[dupa uniii] daca am fi un perpetum mobile am fi zei nemuritori fara rugina la rotite fara autisti fara cancer si fara medici care se prefac ca repara cancerul prin metode gresit invatate in "scoli de marketing"

Imi tai o mana creste la loc intr-o secunda, la fel cu capul, deci medicina nu-si mai are locul, concediati toti mediciii, inchidem farmaciile, suntem o specie perperum mobile, traim eoniiii.
Hmmm da cum mai calculam acum varsta de pensionare?

| doctorandus a răspuns (pentru nukeyly):

Paranoia.

| nukeyly a răspuns (pentru doctorandus):

Fii un consumator informat = CORECT

1. no sa bagi in tine un produs care pe eticheta are nume ciudate care nu le intelegi nu le poti citi, gen polifosfat de x, stabilizator x, tcdd sau produs activ de baza 1%, asta e un produs fake diluat.
2. da poti sa bagi cu ceai de menta clar si bun, si mai sunt altele.

| doctorandus a răspuns (pentru nukeyly):

Si primeai mai mult mercur prin a manca un peste oceanic decat prin a face un vaccin de pe timpuri.

| pombar a răspuns:

Dar tu ai ales sa mananci droguri expirate, iar acum nu esti multumit? daca problema asta te-a facut mai destept atunci o sa ti-o si rezolve