| mrkmrk0323 a întrebat:

Salutare TPU, am o intrebare, dupa ce fac baie sau spal niste vase si stau mai mult cu mainile in apa, dupa ce ma sterg si ating orice prosop sau haina, simt un oarecum frison. Nu mai simt dupa ce fac ceva sa imi transpire putin mainele, ce ar putea fi sau sa ma dau cu o crema ceva? Multumesc.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Ai putea sa faci un dus mai indelungat ca sa scapi de fobia de apa si sa te stergi pe altceva, dacat pe prosoape pufoase daca-ti produc frisoane.
Este indicat sa folosesti manusi de bucatarie cand speli vasele. Cremele se dau pe maini mai mult la batrani, sau cei care au dermatite.

| mrkmrk0323 explică (pentru Violleta2022):

Am uitat sa specific ca lucrez la frig in ultima vreme si poate de asta ca e uscata pielea?

2 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Nu am mai auzit asa ceva.De obicei speli vasele cu apa rece? Daca da, poate avea legatura cu circulatia sangelui? Mergi la medic sa afli exact.