| Alexhelpmepls a întrebat:

Problemabig grinurere testicul drept
Am o intrebare mai neobisnuita.Am fost intr-o seara cu prietenii la un bar si am baut o bere la 0, 5L pe burta goala. Dupa care baietii au vrut sa luam o narghilea sa fumam.Pentru mine nu ca era prima data cand fumam din narghilea.Era prima data cand fumam in general.Am tras de vreo 15 ori pana nu am mai putut.Mi s-a facut rau, am vomitat de multe ori, m-am deranjat la stomac si m-a dus un prieten acasa.In prezent ma simt bine.Intrebarea s-ar putea sa nu aiba nici o legatura cu ce am zis mai sus...De 3 zile ma doare testiculul drept. Uneori nu ma doare alteori daca il ating intr-o zona ma doare destul de tare.Simt un fel de intepatura.Mentionez ca ma doare doar daca il ating in anumita zona,nu doar daca il ating asa, pur si simplu.Ar trebui sa actionez si sa ma duc la medic sau e doar o durere care trece.Va mutumesc si sper ca ma puteti ajuta!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| doctorandus a răspuns:

Daca nu trece, mergi la medic.

| Alexhelpmepls explică (pentru doctorandus):

Pai si cam cat timp ar mai trebui sa astept? Stau saptamana asta, adice de azi(luni) pana duminica. Daca inca ma doare actionez. Poate doar m-am lovit si trebuie sa se vindece.

| doctorandus a răspuns (pentru Alexhelpmepls):

Dupa cum ti-au spus si altii, mergi cat mai repede la medic.

6 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Trebuie neapărat să mergi la medic chiar astăzi. Daca amâni posibil să nu mai poti fi tratat.
Iti spun pentru că am cunoscut un caz asemănător. Înțepătura/durerea apare ca urmare a unei lovituri din trecut.
Îmi vei da funda după ce ti se vor întâmpla toate aceasta: când medicul iti va spune că era periculos dacă întârziai, si dupa ce te vei recupera după operatie, operatie care va merge repede.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate te-ai lovit.dar mai bine mergi la medic
!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cel mai bine este sa te duci cat mai repede la doctor

| asdfgsgj123 a răspuns:

Asa m-a durut si pe mine iar acum am varicocel.