| Adolf8 a întrebat:

Salutare tuturor! Mă interesează cum aș putea să scad grăsimea din zona abdomenului, din păcate în ultima vreme nu am timp pentru a face sport, grăsimea se acumulează cu bicicleta merg la servici și înapoi, acasă (stau la curte) mai fac una altă prin curte dar acesta fiind insuficient. De mâncat, mănânc tot ce se pune pe masă.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Făcând abdomene că ursul panda
Cat mai multe abdomene cu atât mai multă unită topita

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu mai mânca tot ce se pune pe masă, mai ales pâine.

| Frank51 a răspuns:

Încă mai există oameni care cred că slabirea dintr-o anumită zonă a corpului nu este mit?

Îmi răspund singur la întrebare având in vedere întrebarea ta.

Răspunsul pe scurt este deficit caloric.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Frank51):

Dar ce poți face când ți foame rău să treacă acea senzație? Inafara de apa?

| Frank51 a răspuns (pentru anonim_4396):

Acea senzație este semnalul dat de celule că au intrat in modul de catabolizare, dacă îl ignori în 5-10 minute trece pentru că au energie din corpi cetonici. Mi se pare floare la ureche să ignor acea senzație.

| Antopuff a răspuns:

Abdomene si redus grăsimile din alimentație.

| VoidEternal a răspuns (pentru Antopuff):

Daca faci abdomene nu scazi grasimea din zona abdomenului.

| DARLINGx a răspuns:

Nu mai mânca pâine / mâncare care îngrașă, încearcă să faci exerciții, fă mișcare, încearcă să ții regim