| NoahS a întrebat:

Salutari! Acum cateva saptamani, am observat pe mana mea stanga, pe antebrat, o zona rosie a pielii. Nu simteam nici mancarime nici durere, absolut nimic, doar vedeam ca e o zona rosie de aproximativ jumatate de centimetru pe mana mea.
Astazi, zona s-a extins undeva la 2-2.5 centimetri. In continuare nu simt durere sau mancarime.
Ce este? Ce trebuie sa fac? E grav?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Ar putea fii psoriazis, nu cancer de piele.
Te sfatuiesc sa mergi la un medic DERMATOLOG

| davidgati1 a răspuns:

Cati ani ai? Poare ai facut o alergie mai usoară

| NoahS explică (pentru davidgati1):

Am 16 ani, dar intre timp, zona a inceput usor sa se retraga si nu mai este asa evidenta.
Am mers la medic si a spus ca posibil sa fie o iritatie de la ceasul de mana.

| AdEHELPaLl a răspuns:

Pai ar trebui sa mergi la doctor! Posibil dar nu cred și nu doresc nimănui cancer de piele!