| Lorenna22 a întrebat:

Se pricepe cineva la catei? Catelusa mea e cam bolnavioara de cateva zile, nu are pofta de mancare, e cam slabita si pare trista asa, nu are chef de nimic. Am intrebat doctorul veterinar si mi-a recomandat niste injectii, le-am facut, dar nu vad vreo evolutie. Nu prea exista doctori veterinari buni pe aici si nu ma prea incred in ei.Care ar putea fi cauza si remediul ei? Va rog, dau funda :*

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Danysan a răspuns:

Incearca sa ajungi cu ea la un Veterinar care stie ce face.In cazul in care esti de la sat stiu prea Bine cam ce fel de Medici sunt acolo. Mergi la un VEterinar Specialist.

| ElenaSA a răspuns:

Nu stiu din ce localitate esti, dar mergi cu ea la un medic bun intr-o localitate apropiata.Niciun medic nu-ti poate da un diagnostic atata timp cat nu vede animalul. Mergi cu ea cat mai repede. Chiar daca nu este om sunt raspunzatori pentru sanatatea necuvantatoarelor din preajma noastra.

| DumiY a răspuns:

Buna!
Cred ca stii ca cel mai bine ar fi sa o vada un veterinar pe catelusa ta.

Uite, incearca sa ii dai sa bea lapte, daca nu vreau da-i cu o seringa (nu cu ac laughing ), branza, carne.
Catelul are nevoie de mancare ca sa se faca bine, lactatele au calciu si o va ajuta, si carnea o va ajuta.
Am patit si eu asa cu catelusa mea acum 2 ani si acum e bine. Cateul meu cadea din picioare si voma, era mai grav.

Pa, pa!

| TrupaViolet a răspuns:

Eu am un baiat si o fata, fata mananca ca un sac infinit, iar baiatul era la fel ca si fata ta. Bunica mea ii dadea sa manance cu lingurita morcovi taiati in bucati mici de tot ( de foarte multe ori o incalzaste si dupa sufla ) si ii dadea apa cu seringa, cand nu manca si nu bea singur acum e mai vesel si sper ca te-am ajutat ( ca v-am ajutat ).
Funda?