| Mirceadumb a întrebat:

Seara, de obicei mananc la ora 7 iar dupa 30-40 de minute adorm. ideea e ca nu mananc paine deloc seara si incerc pe cat posibil sa mananc cat mai sanatos fara prea multe prajeli si sare. dupa ce adorm. dorm cam cate 1 o ora dupa care sunt fresh si mai fac cateva exercitii fizice. credeti ca in acea ora dormita ma ingras? adica practic eu simt nevoia sa ma odihnesc putin dupa ce am mancat si dupa ziua respectiva. ce ziceti?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

Ar trebui sa iti verifici ficatul, genul acesta de oboseala poate indica o problema.
Da, te poti ingrasa chiar daca nu mananci paine.

| Farcas_Cassi_1998 a răspuns:

Eu zic ca astea sunt doar mituri. in acea ora in care dormi, corpul, din cate stiu, nici nu are timp sa asimileze complet mancarea si oricum, tesutul adipos nu se depune chiar asa de usor. happy