| Dubxbs a întrebat:

Stie cineva din ce cauza atunci cand sunt suparata,plang foarte tare,ma lovesc,ma strang de gat, ma tavalesc pe jos si imi fac rau singura fara sa vreau asta? Ajutor va rog.Fac des atacuri de panica, imi schimb starile foarte des.Din ce cauza pot fi astea?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Sunt alintaturi si le afci din lipsa de atentie!
Este specifica copiilor razgaiati si prost crescuti, care vor ca parintii si restul lumii, sa le acorde doar lor atentie, atunci cand vor ei.
Pe vremuri, se apela la sfanta bataie cu batul, pana i se corecta atitudinea copilului.
Azi se rezolva la psihiatru sau acasa, educatie spartana, plina de REGULI si PEDEPSE, impuse de parintii, ca copilul sa invete sa le respecte si sa nu mai razgaie cand are el chef.

In situatii grave, se face o evaluare psihiatrica si se da copilului medicatie, daca este de nestapanit.

| Donsavas a răspuns:

Sunt boli nervoase. Discuta cu un psihiatru!

Răspuns utilizator avertizat
| aneliram a răspuns:

Buna! incearca sa vorbesti cu un medic psihiatru, el te poate ajuta.

| iKaiju a răspuns:

Vrei atentie.