| Kassandra1408 a întrebat:

Sunt studenta in anul I in cadrul Universitatii din Bucuresti.
M-am mutat din provincie, dar nu am viza de flotant.
Doresc sa ma inscriu la un medic de familie. Stiu ca pentru aceasta trebuie sa iau o adeverinta de la Secretariatul facultatii si sa o prezint medicului la care ma voi duce. Dar nu stiu ce alte acte imi trebuie.
Si nici nu stiu cum pot gasi un medic de familie bun in zona in care locuiesc.
Ma puteti va rog ajuta?
Va multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Medicul de familie al studentilor in situatia ta este medicul de la dispensarul studentesc. Iti trebuie doar o adeverinta de student si o copie dupa buletin (chiar fara viza de flotant)

| BGDs a răspuns:

In ce zona locuiesti? Cauta intai un medic de familie si iti spune el ce acte iti trebuie. E cel mai bine asa

| justitiarul a răspuns:

Buletin de identitate, adeverinta de la facultate si fisa medicala sau copie dupa ea, de la medicul la care ai fost inscrisa pana acum.Pentru inceput mergi cu buletinul si adeverinta.
Unii medici cer fisa veche, altii nu! Depinde de medic!