| alexfotbalpoli a întrebat:

TPU ma doare mana dreapta la cot, si durerea se extinde in mai multe locuri ( de la cot in jos ). A inceput dintr-o data sa ma intepe cate un pic cotu, apoi a inceput sa ma doara toata mana, parca veneau niste valuri de durere. M-am gandit ca am osul rupt sau fisurat dar nu cred ca e deoarece nu am cazut pe mana si nici nu am fortat-o. Am 14 ani si ma gandeam sa ma duc sa fac o radiografie dar cum am mai spus. nu am cazut pe mana.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Buna.
Mergi pentru inceput la medicul de familie si apoi la un specialist daca se impune.
Sanatate!
Pa, pa.

| lapadatgeorge a răspuns:

Ai facut cumva sport inainte? Poate fi vorba de o ruptura musculara! sad

| alexfotbalpoli explică (pentru lapadatgeorge):

Pai eu fac fotbal de 3 ani... ruptura musculara? ma doare mai mult la cot.

| lapadatgeorge a răspuns (pentru alexfotbalpoli):

Atunci are legatura cu oasele si articulatiile. Mergi la medic! sad

| HeroTac a răspuns:

Mergi la medicul de familie sad