| Suntdoarunanonim900 a întrebat:

URGENT
Am o problema, acum un an jumate am fumat o țigare jumate. De atunci nu am mai fumat nimic, deloc. Mâine trebuie să mi fac radiografie la plămâni, credeți că ar putea apărea pe radiografie ca am fumat atunci? Vreau sa aud părerea voastră, nu vă bateți joc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Daca asta s-ar vedea la radiografie iti dai seama cum s-ar vedea la cei care fumeaza 3 pachete pe zi? laughing)

| Suntdoarunanonim900 explică (pentru Bondarel99):

Deci nu se vede, mersi, eram speriata cat de cat laughing

| Violleta2022 a răspuns:

Daca fumul ti-a afectat atunci plamanii, producand modificari, da, poate sa apara aceste modificari.
Sa stii ca si statul intr-un mediu plind e fum, poate sa-tia fecetze plamanii, pentru ca fumul intra si in plamanii tai, chiar daca nu tu fumezi si in anumite conditii de imunitate scazuta sau de antecedente in familie, poti avea plamanii afectati.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citi ani ai?

| Suntdoarunanonim900 explică (pentru anonim_4396):

Am 14 jumate dar nu asta contează frate. Dacă nu mi răspunzi la întrebare degeaba.

| Suntdoarunanonim900 explică (pentru anonim_4396):

Vreau doar răspunsul la întrebare, mersi

| IoanaPuppy31 a răspuns:

Daca ai o varsta frageda s-ar putea, tigarile au efecte dezastruoase asupra plamanior. Nu o mai face, si daca se afla macar poti spune ca ai fumat doar atat din curiozitate, nu mai mult.