| Iubireameamika a întrebat:

Urgent! De 1 luna m-am apucat de slabit la nutritionist am dat de la 97 kg am ajuns la 88 kg intr-o luna, mi-am facut analizele acidu uric a iesit mare cu tiroida la limite si cu glicemia. Pt acidu uric iau milurit 2 pe zi la prescriptia medicului. De aproape 2 sapt ma doare coloana si umarul acum a aparut o durere in fata la cutia toracica durerea este doar cand stau intinsa in pat cand respir simt o durere profunda care nu ma lasa cand stau intr-o parte in pat mai rau ma doare. Ce parere aveti ce poatr fi? Peste 2 sapt o sa repet si analizele. Astept un raspuns sper sa nu fie grav multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

De o pună sau de o prună?

| Iubireameamika explică (pentru CristiDinBucuresti):

De o luna... din greseala am scris o puna... cred ca esti tu marele om care nu greseste si scrie gramatical

| RAY a răspuns:

Coloana si umarul nu te doare din cauza slabiri nici o durere profunda care nu ma lasa cand stau intr-o parte in pat mai rau ma doare, probabil stai mult pe scaun, alea ar putea fi si stari de panica, TPU nu este cabinet medical sa stii

| sayWhaaat a răspuns:

Nu stiu de simptome ca nu sunt medic, dar stiu sigur ca 9 kg intr-o luna e extrem de mult si nu e sanatos.

| Totenn a răspuns (pentru sayWhaaat):

Nu e mult avand in vedere ca avea 100kg, daca avea 60-70 atunci era altceva

| Iubireameamika explică (pentru Totenn):

Asa este dieta e de fapt un stil de viata sanatos metabolic balance unde iti da dieta in functie de analize, timp de 6 luni trebuie sa ajungi la kg dorite si de asemenea dupa sa te tii de regulii...

| sayWhaaat a răspuns (pentru Totenn):

Cel mai sanatos weight loss maxim e 4-5 kg pe luna, 1 kg pe saptamana. Orice peste si risti sa ai probleme, ameteli, piele lasata, etc

| Totenn a răspuns (pentru sayWhaaat):

Pielea oricum se lasa in functie de genetica, daca a zis ca si-a facut analize, are si nutritionist atunci e ok, cei care au 200 kg de ce li se spune sa slabeasca 20kg intr-un luna apoi 10..etc? 4-5kg slabesti doar daca esti putin peste

| sayWhaaat a răspuns (pentru Totenn):

Multi nutritionisti sunt varza, la fel ca si "personal trainerii", au facut un curs de 2 luni ca n-au fost in stare de o facultate calumea.

Pielea nu se lasa numai in functie de genetica, de exemplu conteaza daca esti mai tanar sau mai batran, si ajuta mult sa slabesti optim pentru a acorda timp elasticitatii pielii, sunt multe de spus pe tema asta, dar mai ales multe de citit.

| Iubireameamika explică (pentru sayWhaaat):

Asa e ai mare dreptate merci mult pentru raspunsuri