| alma200033 a întrebat:

Vi sa întâmplat vreodată să vi se pare că auziți voci? Se poate din cauza fricii?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Probabil, te gandesti la asta si incepe sa ti se pare real.

| Panamax a răspuns:

Dimineata la 6in fiecare zi vecina de sub mine isi suna fiul sofer pe Tir la telefon.
Si seara cei de deasupra se cearta uneori.

| ziftode a răspuns:

Tot timpul aud voci, cand ma intorc cu spatele la tembelizor
acum fara katerinka

daca, CHIAR auzi voci, si ti se pare ca e din cauza fricii, atunci te sfatuiesc sa faci eforturi sustinute sa te duci la doctor, ai scris "frica" si asta ma face sa ma gandesc ca, oamenii abuzati (fizic sau mental... TOTUNA) mai devreme sau mai tarziu dezvolta ceva numit "sindromul personalitatii multiple" (care pot fi voci in capul tau) si care (sindromul ala) apare ca sa il protejeze de abuz
pare idilic si dragut, DAR E GRAV... te sfatuiesc sa te duci la doctor ASAP (as soon as possible = cat mai curand posibil), si nu conteaza ce doctor, ORICE DOCTOR, si sa ii explici ce, si de ce (toti doctorii fac macar un curs in orice alt domenii medical, TOTI DOCTORII FARA NICI O EXCEPTIE *****OARECARE***** DEPUN JURMANTUL LUI HIPOCRATE care spune ca trebuie sa isi ajute pacientii, orice ar fi)

man... SERIOS, sper sa ma insel profund si maine sa imi dai peste nas ca sunt un imbecil in cautare de senzatii tari, dar, daca am dreptate, la modul cel mai vag, atunci poate te-am ajutat, macar putin!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Boala mintala.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai mers la psiholog? si dupa ce mergi, mergi si la ceva meditatii la romana. ca sa nu mai ai timp sa auzi voci. happy

| alex495 a răspuns:

Nu am patit. Sunt 2 variante, ori chiar auzeai pe cineva vorbind ( vecinii, betivi pe afara etc) ori ai o abilitate precum mediumii ( nu stiu daca am scris corect, sunt persoanele care au puterea sa comunice cu spiritele), dar probabil sa fie prima varianta,

| Felissa13Eden a răspuns:

Ori de la frica, ori de la oboseala.Cand ti se intampla, inchide ochii si inspira adanc de cateva ori la rand.
Ar fi boala mintala daca vocile te-ar pune sa faci anumite lucruri, dar e demonstrat ca majoritatea oamenilor isi aud numele strigat, cel putin o data in viata, cand nu e nimeni in jurul lor.

| IoanaRoman09 a răspuns:

Da,mi s-a intamplat si nu, in cazul meu nu din cauza fricii.

| alllexandra32 a răspuns:

Mie mi se întâmplă asta când sunt singura, e foarte mare liniște si dintr-o data aud o voce.
Oricum, nu are de ce sa îți fie teama, gândește-te ca exista doar în capul tău happy