| OSLOMELBOURNE a întrebat:

Vreau niște metode de a scapa de febra musculara. Please!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
9 răspunsuri:
| MarianWLF a răspuns:

Stretching zilnic, dupa fiecare antrenament pe grupe de muschi pe care le-ai lucrat, ai nevoie sa detensionezi musculatura pentru a avea o recuperare mai rapida, plus consumarea de proteina care are rolul de a reface musculatura, macar 1.5g de proteina per kg corp.
Toate astea daca te antrenezi, daca de obicei nu practici nici un sport e normal sa faci febra dupa efort fizic.

| dullcat a răspuns:

Tot cu miscare scapi de ea. Daca prinzi radacini pe canapea nu ajuta deloc.

| Hyperion7 a răspuns:

Dus cu apa calda, iti relaxează mușchii
Poți încerca și cu rece, la mine asta a funcționat cel mai bine.

| trophin a răspuns:

"cui pe cui se scoate"

| 4evergentleman2023 a răspuns:

Nu știu ca nu am mai muncit de la nașterea lui Iisus!

| OSLOMELBOURNE explică (pentru 4evergentleman2023):

| 4evergentleman2023 a răspuns (pentru OSLOMELBOURNE):

Ce naiba scrii în rate baby?

| Pichakchiu a răspuns:

Acordă timp... răbdare... ce fel de sport practici? Dacă faci exerciții fizice, cu cât le faci mai des, cu atât febra dispare

| gladiatoru5000 a răspuns (pentru Pichakchiu):

Ia o bere și uiți de toate