| Diana_Dia_2000 a întrebat:

Vreau sa imi mentin greutatea si azi am mancat compot de gutui,un mar,o portocala, o placinta(75-100gr) si o punga de grisine.Este mult? Cate calorii am mancat?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

E mult, foarte mult. Stiam cand eram tinar o fata care avea 50 de kg, si arata f bine pentru inaltimea ei. Daca avea 51, era tragedia lumii. De aceea minca dimineata o chifla, la prinz un iaurt, si seara o banana. Dar... E un mare "dar" aici. Cu toatea astea, ea a ramas frumoasa, chiar daca acum are vreo 65. Dar eu cred ca se aplica si la tine, nu conteaza greutatea cit personalitatea. Decit sa te infometezi, pentru ceva ce oricum nu tine, mai devreme sau mai tirziu nu vei birui kilogramele, mai bine maninca bine, simte-te bine, bucura-te de viata. Si nu te uita la acele cateva kilograme in plus, caci cei ce te iubesc nu le baga nici ei in seama.

3 răspunsuri:
| GreenVoid a răspuns:

Da mancare gen mancare nu?laughingLasa caloriile ca asta depinde de cat cantatesti la ora actuala si de arderile tale. Elimini dulciurile, sucurile si prajelile si mananci si tu mancare nu compot si grisinelaughing n o sa te ingrasi(ma refer la carne, legume, peste etc...)

| Diana_Dia_2000 explică (pentru GreenVoid):

Da dar nu prea am cum sa mananc manacre gatita, ma trezesc in fiecare zi la ora 6 iar la 7 ma duc la liceu si ajung acasa la ora 15-16 deci la ora asta e singura mea masa in rest nu am cum sa iau micul dejun nici pranzul

| GreenVoid a răspuns (pentru Diana_Dia_2000):

Da tu la scoala nu mananci?laughingSi nu ti ia mai mult de 10 minute sa mananci un bol cu lapte si cereale sau un mar dimineata.Pentru scoala iti faci un sandwich cu paine neagra, castraveti, avocado, carne fiarta pe care o faci cu o zii inainte si o bagi intr o cutie cu capac la frigider si cand ajungi acasa iti gatesti ceva dietetic.Sau iti faci suc de portocale, il amesteci cu alte fructe, ti l bagi in sticla si l iei la scoala ca "mic dejun". Solutii se gasescwinking