| dtte a întrebat:

Fetelor, va place sa gatiti? Adica o faceti din placere, puneti suflet sau faceti doar asa, ca sa fie?

Răspuns Câştigător
| mami a răspuns:

Cand ma gandesc cu cata pofta se mananca mancarurile gatite de mine si ce laude primesc de fiecare data
chiar daca este o simpla mamaliga, aseaz-o cu stil pe masa, nu in oala si tzop o lingura din ea in farfurie
ci pune o folie intr-o tava si unge-o cu unt apoi toarna mamaliga in strat de un deget grosime, dupa ce se raceste taie forme stele si luna si le asezi la fiecare in farfurie alaturi de cuburi de carne inabusite in legume cu bulion, eventual putin mujdei,
am scris acest exemplu pentru a arata sa pui suflet de a face ochii sa pofteasca orice mancare
si un sfat - nu serviti felul doi in aceeasi farfurie din care a fost servit felul unu de mancare, este scarbos

8 răspunsuri:
| Sara a răspuns:

Imi place sa fac mancare doar atunci cand sunt singura. Urasc sa gatesc cu mama, cu tata sau cu iubitul meu. Cand ii am in preajma simt ca innebunesc, se cred superiori. Ce i drept doar mama ar putea avea acest drept, in rest cei doi bucatari mai bine ar tacea laughing

| Barajag a răspuns:

Imi face placere sa gatesc, pentru mine nu este greu sa fac de papica, din contra imi place si pun suflet foarte mult, de cate ori am facut manacarica, de atatea ori s-a golit si oalahee hee

| miauu a răspuns:

Da imi place mult
numai sa nu fie mama sau tata in juru meu
prietenu/prietenele orikune
eu fac toate numa sa stea cu me in bucatariehee hee

| UnuDoiTreiPatru a răspuns:

Dragostea trece prin stomac. Daca nu pui suflet in ceea ce faci, mai bine iti comanzi o pizza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mie imi place foarte mult mai ales daca gatesc pentru persoana ubita.Am inceput cu retete usoare si apoi cu cele mai complexe.Si cand stii ca e ceva gatit de tine ti se pare mai gustos

| Andreeagen a răspuns:

Imi place la nebunie sa gatesc cate ceva (cu reteta in fata intotdeauna) insa dulciuri niciodata mancarebig grin nu ma prea picep si ma tin departe de bucatarie da si cand intru... zici ca sunt Horiarolling on the floor

| andrew_9324 a răspuns:

Imi place sa gatesc, pun suflet in ceea ce fac si intotdeauna ''dulaii mei '' apreciaza mancarea, nu stiu cat de sinceri sunt, dar important e ca nu s au plans niciodata big grin

| sharpeyhanna a răspuns:

Mie imi place