| alina88 a întrebat:

Salutari la toata lumea.Ca de obicei pe acest site voi ajutati oamenii, de aceasta data am si eu nevoie de ajutor.Deci problema este astfel:eu am bucataria completa, ma refer la mobila de bucatarie inclusa in ea aragazul.Ma rog problema e aragazul, nu se mai invart butoanele cu care trebuie sa dai drumul la gaz! a mai patit cineva asa ceva? sau blocat parcas intepenite...azi unu maine altul si acum nu mai pot aprinde aragazul! de la ce? se poate repara cumva? Va multumesc!

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ori s-au lipit din cauza grasimilor depuse ori trebuie sa impingi arcul, incearca sa chemi pe cineva ca poate scapa gaze si pe urma ai probleme.

3 răspunsuri:
daniela
| daniela a răspuns:

Probabil ca nu le-ai curatat de mult. Incerca sa le scoti si le speli cu detergent

SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Scoate butoanele si curata bine pe langa ele. Vezi ca e posibil sa ai si niste suruburi inauntru ce probabil mai trebuiesc reglate...

| alina88 explică:

Mersi de raspuns!