Întrebare recomandată | Anto12345678910 a întrebat:

So...problema mare laughing mi-am facut suvita cu albastru de metil si cand am dat nu l-am amestecat delooc cu apa...si apoi dupa ce l-am uscat si asa am dat cu placa si acum placa e albastra.Cu ce pot sa dau sa se stearga pentru ca daca vede mama o sa ma certe rau si am incercat si cu acetona si spirt dar tot nu se ia.si daca va intrebati da mai merge placa laughing pls heelp

4 răspunsuri:
| Jessicathiemann a răspuns:

Sterge-o cu spirt iar cu timpul se va duce, nu rămâne pe par oricum.

| glittereatsme a răspuns:

SI eu am patit, incearca cu alcool izopropilic daca ai prin casa, dar oricum dupa ce o folosesti de vreo cateva ori trece. daca nu ai alcool izopropilic sterge o astazi de mai multe ori cu spirt. succes

| InfinityDreams316 a răspuns:

Ai putea sa incerci cu o carpa uda cu apa.

| Anto12345678910 explică (pentru InfinityDreams316):

Pai ma rog pe ambalaj zice ca nu am voie sa o ud