| Lalaland5818 a întrebat:

Azi am incercat sa fac o comanda la Ikea, dar cand vreau sa plasez comanda imi tot da eroarea,, Te rugăm să introduci numărul străzii într-un format corect.", am incercat sa introduc adresa in toate modurile posibile, dar tot nu reusesc. I s-a mai intamplat cuiva asta? Cum ati rezolvat?

Răspuns Câştigător
| SabinaSsss a răspuns:

Ai 3 campuri legate de adresa pe care le poti completa, ultimul fiind cel cu "informatii suplimentare" si completezi in felul urmator:
campul nr 1: doar numele strazii
campul nr 2: doar numarul strazii, fara cuvantul "numarul" sau "nr", pur si simplu numarul si atat.
campul nr 3: informatiile suplimentare tip numar bloc, etaj, apartament

nu folosi virgule in nici unul din campuri, doar spatiu intre cuvinte

6 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Încearca sa scrii adresa cu litere mici nu de tipar

| Catrice a răspuns:

Te uiți în buletin și completezi totul cum scrie acolo.

| Lalaland5818 explică (pentru Catrice):

Am facut asta deja, l-am scris si cu virgule si fara virgule si cu puncte si fara puncte si ca in formatul de la posta si ca in cel de pe buletin, nu stiu cum sa-l mai scriu. Mersi pentru raspuns oricum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E o greșeala la ei pe site. Suna i și plasează comanda telefonic

| Balalau95 a răspuns:

Da telefon la ei, e clar ca au un test IMBECIL pe site care da eronat, cel putin la adresa ta

| adiadrian15 a răspuns:

Sunt 3 campuri in total:
adresa - am pus doar strada
adresa - am pus doar numarul
informatii - am pus blocul, scara, apartamentul (max 30 caractere)