| AndreeaNustiu a întrebat:

Ce cadou as putea sa-i iau bunicii mele,nu vreau tablouri sau set de cesti, vreau sa fie ceva simbolistic dar nu stiu ce.
Ceva idei?

La cea mai interesanta idee dau funda!

Răspuns Câştigător
| Ioanaaaa72 a răspuns:

Hei, de ce nu incerci sa ii pregatesti un tort? Sigur va aprecia si se va simti si mandra de tine.

Sigur aveti macar o amintire impreuna. Poate iti spunea povesti cand erai mica. Ai putea sa cumperi o carte frumos copertata de basme si sa te oferi sa ii citesti tu acum.

Sau poate ii plac florile. Cumpara-i o floare in ghiveci alaturi de un mesaj frumos scris de tine, nu copiat de pe internet.

La multi ani bunicii tale, succes in alegerea cadoului!

10 răspunsuri:
| Gogu06 a răspuns:

Sa-i ii pui si un numar cum au fotbalistii pe tricouri laughing)

| CartoonN a răspuns:

Voiam sa fiu nesimtit si sa-ti indrug niste articole funerare dar am vazut ca esti fata asa ca ma abtin. big grin
Paaai depinde si de bugetul tau, nu?
Acum eu pot sa-ti spun c-ar fi nemaipomenit daca i-ai oferi o excursie.
Mai depinde si de ceea ce-i place...o carte, pisi, cutu[animaluse(nu din plus)]
Ai putea sa-i iei o cutie d-aia pentru bijuterii sau o geanta sau o esarfa etc.
Ai avea de unde sa alegi daca dispui de lovele.

| CartoonN a răspuns (pentru CartoonN):

A pfff...corect,ceva simbolic, n-am fost atent. sorry :*

| cedrea923 a răspuns (pentru CartoonN):

Si daca punea intrebarea un baiat erai nesimtit?

| CartoonN a răspuns (pentru cedrea923):

Daca punea intrebarea un baiat i-as fi spus sa-i cumpere un loc de veci,sa-i faca un cavou,sa-i ia cosciug, imbracaminte, prosoape, niste flori(de preferat cu sot si din plastic) sau mai bine o coroana.Da, am tinut cont ca e fata.

| Cristian201 a răspuns:

Cel mai mare cadou, pe care poti sa-l iei bunicii tale este dragostea, si atentia cuvenita! ^_^ Desi cred ca nu le vei gasi la nici un magazin.

Parerea mea este ca orice lucruru facut din inima, si gandit de tine, este printre cele mai frumoase cadouri! happy

PS : te sfatuiesc sa incepi sa o cunosti, si sa-i daruiesti ce cadou iti doresti, si poti tu, ci nu ce vor zice altii. Astfel vei simti ca pui o bucata din tine, in aceea atentie. Eu asa fac, si voi face... Curaj!

| cedrea923 a răspuns:

Buna! Mai nou bunicile si in general femeile in varsta se uita mult la TV(seriale, telenovele, stiri). Eu propun sa ii iei un televizor nou, un SmartTV daca poti. Nu este un cadou simbolic, dar sigur i-ar placea. Bafta!

| Cristian201 a răspuns (pentru cedrea923):

Eu cred ca bunicile se uita mult la TV, pentru ca nu au cu cine sa vorbeasca. Nu ca le place TV, sau smart-telefoanele. EX : bunica mea nu stie sa trimita sms-uri, dar se bucura foarte mult cand o sun.

| AndreasMaxy a răspuns:

Buna.Stiu ca suna stupid, dar cred ca merge un album cu poze (poze cu tine si cu bunica ta) happy.

| Ferdinand14 a răspuns:

Ideal ar fi un medalion cu o poza cu tine, simbolistica o alegi in functie de ceea ce vrei sa reprezinte.