| BAliinuShaa a întrebat:

Cat mai costa o pereche de role performante?
Adica din acelea care sa prinda viteza car au rotile cu mult silicon cu care poti sari etc happy
Am avut o pereche si mi-a ramas mica sad
Funda big grin

Răspuns Câştigător
| Derye a răspuns:

Pai... vrei sa sari? Ia'ti agresive. Alea au un spatiu pentru grind-uri intre roti si sunt si mai bune.

Daca esti incepatoare, ia'ti intai role de la Roxa si pe urma cand inveti calumea (adica nu cazi, and stuff, cand te crezi tu ready) iti iei rossignol sau roces.

Acuma, o problema mai sunt si rulmentii:

abec 1 -> cei mai rezistenti, pentru sarituri, etc.
abec 3 -> 'medium'
abec 5 -> de viteza, mai putin rezistenti
abec 7 -> tot de viteza, ceva mai buni.

Marimile sunt identice, numai precizia cu care sunt facuti e diferita.
Sa'ti iei din plastic, nu din material textil, pentru ca desi textilul lasa piciorul sa respire, pe platic ai mai multe stabilitate si nu cazi asa usor.
Sa nu iei role RCO, sunt FOARTE PROASTE. Se strica foarte rapid.

Iar un pret...hmmm, preturile incep de la 300-500 RON.

Cat despre roti, la skateboard stiu ca cele din silicon injectat sunt foarte bune, nu stiu daca se produc si pentru role astfel de roti.

Imi pare rau daca am luat'o pe aratura, dar am vrut sa fiu sigur ca stii toate detaliile.
winking

4 răspunsuri:
| вυттєяƒℓу a răspuns:

Daca vrei agresive eu nu am vazut decat de la 900 lei in susbig grin
Dar merita!winking

| Tom a răspuns:

Pai depinde de unde vrei sa le iei.Cam la 200 de lei costa intr-un magazin cu articole sportive, iar intr-un hypermarket le gasesti pana in 150 lei.

| cornel a răspuns:

200-300 lei

| Mony_4137 a răspuns:

Sub 200 de lei greu gasesti ceva calumeabig grin