| anonim_4396 a întrebat:

Cine are pomeranian sau caine lup, spuneti-mi cat mai multe despre el, de unde l-ati cump, cat ati dat pe el, ce varsta are, cum se comporta, ce mananca, ce vaccinuri i-ati facut si cat ati dat pe ele.va rog, doar cine detine un caine ce apartine uneia din acele rase sau care cunoaste pe cineva care are un astfel de caine, nu vreau informatii de pe net, am destule din acelea. FUNDAAA! pentru cat mai multe informatii.+vot pentru ceilalti.merci.

Răspuns Câştigător
| Zzzo a răspuns:

Hey:) In primul rand:P se zice ciobanesc german nu caine luo:) Eu am 2 unul de 3 ani si o femela de 1:P I-am cumparat din aceeaci canisa din oradea.Sunt extrem deafectuosi, prietenosi si in acelasi timp niste prieteni de incredere. Poti sa il ai doar de paza (tatal meu dreseaza caini pentru asa ceva daca te intereseaza) sau poti doar de frumusete, sa mergi cu ei la concursuri, la expozitie(cainele meu cel mare e campionul Ungariei si al Romaniei pe 2010). Uita-te pe Portal ciobanesc german. Acolo gasesti tot ce vrei;) sanatate,mancare, faccinuri, expozitii:P si uite si cainii mei:P le-am facut pagini:

http://www.ciobanescgerman.net/forum/index.php/topic,3083.0.html

http://www.ciobanescgerman.net/forum/index.php/topic,5026.0.html compunerea e eu am facut-o :) lasa-mi un msj in MP daca vrei sa vb pe mes:P

2 răspunsuri:
| blackwidow a răspuns:

Eu am caine lup. Este puiul unui alt caine lup, l-am luat de la o cunostinta, pe suma modica de 10 ron(asa se face cand iei de la cineva, sa nu-l iei pe gratis ca e de rau augur); are un an si doua luni. L-am dresat(l-am dus la dresaj profesional, pentru ca nu vreau un caine sa alerge ca nebunul toata ziua, ci sa si pazeasca curtea). Cand era mai mic, pana pe la trei patru luni sa zic, alerga foarte mult, avea energie la greu. Acum s-a mai potolit(din cauza dresajului). Mananca orice, bea aproape orice, e foarte bine din acest punct de vedere. De vaccinuri nu pot sa-ti zic exact, il duci la veterinar si-i face el tot ce este necesar. Cred ca te-am lamurit. Numai bine

| aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Caine lup, din anglia, 400 de euro, are 7 luni, pedigree, toate posibile, cu micro cip, se comporta foarte bine, jucaus de fel tongue. ii plac foarte mult copii, nu musca,. thinking il spal odata pe saptamana... tongue mai vrei altceva? thinking il plimb odata dimineata la pranz si seara... tongue ii place zapada. jucaria preferata: mingea. daca mai vrei ceva spune-mi;*