| Adyyyyy a întrebat:

Salut TPU!
Am o mareeee problema, nu prea stiu in ce categorie pot încadra problema mea.
Treaba e că acum câteva zile am luat cardul parintilor mei și am băgat 1000 de lei într-un joc,regret foarte tare chiar daca pe card sunt foarte multi bani,nu o sa mai fac treaba asta niciodată,va rog mă puteți ajuta sa îmi iau banii înapoi, sa dau cumva rambursare, va rog mult regret mult că am făcut așa ceva.
Dacă se vor uita părinții pe card eu mă omor.
Va rooogg!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nici o sansa!
bani jucati la jocurile de noroc nu sunt rambursabili si tu fiind minor, nici daca castigi nu-l poti retrage, ca-i ilegal.

Pai este bine ca sa le spui tu parintilor ce ai facut, inainte ca ei sa mearag la banca sa ceara investigarea disparitiei banilor si implicarea Politiei, ca se ajunge rapid la tine.

| Adyyyyy explică (pentru Violleta2022):

Eu vorbesc de bani băgați în jocuri de mobil, nu am băgat niciodată la jocuri de noroc și nici nu o sa bag.

| StefanIohan a răspuns:

Uita-te bine la joc daca ai optiuni de refund.

Daca nu spameazai cu emailuri se explica-le ca ai luat din greseala si ca vrei refund

| Pinkvanilla78 a răspuns:

Cum ai făcut asta? In caz că nu îți recuperezi banii, te duci la munca, lucrezi și dai banii înapoi părinților și ești sincer cu ei.