| Adyyyyy a întrebat:

Salut TPU sad
Va rog frumos mă puteți ajuta?
Am o problema mare, am bagat o sumă de bani mare de 2500 lei în jocuri, nu mă refer la jocuri de noroc, ci la jocuri de mobil, jocuri normale pentru a cumpăra bani virtuali,toate achizițiile au fost făcute cu cardul tatălui meu. Eu de fapt i-am furat cardul chiar daca el are o sumă imensa de bani pe card tot și-a dat seama, mâine va merge la banca să vadă ce s-a întâmplat cu banii, nu știu ce să fac să-i spun sau nu, daca îi spun sigur îmi voi lua bataie.
Spuneti-mi macar daca poate recupera banii, nu ma mai interesează jocurile, nu o sa mai fac niciodată așa ceva.
Am 15 ani.
Poate macar recupera banii?

6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Din pacate, nu sunt sanse sa recuperezi nimic, banii odata plecati, raman pierduti.
Tatal tau va cere bancii sa investigheze frauda si asa se va ajunge la tine.

Este recomandat sa-i spui de urgenta tatalui cum i-ai furat cardyl bancar si cum i-ai bagat banii unciti de le, in diverse chestii pe care ai considerat tu ca ai chef sa le cumperi.

| VoidEternal a răspuns:

La banca va afla că banii au fost cheltuiți în google play.

Știi vorba aia, "play stupid games, win stupid prizes".

In cazul de față
"stupid games" = îi furi cardul tatălui tău.
"stupid prizes" = orice o să creadă taica-tu că meriți

You're f¹¹cked.

| just4ubr2015 a răspuns:

La 2500 lei te duceai si te plimbai prin toata europa cu el nu bagai banii in prostiile de jocuri.

| FilipSorin a răspuns:

Din păcate nu se pot recupera banii, spune i tatălui tău, nu ai altceva ce sa faci, poate te iartă

| Adyyyyy explică (pentru FilipSorin):

sad o să mă distrugă

| FilipSorin a răspuns (pentru Adyyyyy):

Stiu dar mai bine acum decât mai târziu