| anonim_4396 a întrebat:

Salutare.
Magazinul de cartier care mi-a luat garantie in bani pentru pet-urile reciclabile acum nu mai vrea sa i-mi restituie banii, doar un bon cu care sa le fac tot lor vânzare.
Intrebare : cui ma indrumați sa ma adresez si cum sa procedez?
Mersii.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Potrivit legii primesti bani, vocher sau transfer bancar pentru peturi (pana la 3 litri), sticle sau metal. Asta depinde insa de politica magazinului. Daca magazinul nu vrea sa-ti dea bani, asta e.
Citeste si aici: https://www.economica.net/......24811.html
Apropo! Mersi se scrie "mersi".

| maphiotul a răspuns (pentru Salontanul):

Nu ai dreptate, nu se scrie mersi.
Se scrie multumesc.
Stiu foarte bine cum se scrie, dar asa am vrut eu sa scriu.