| anonim_4396 a întrebat:

Ce este IMF? Am primit un mail de la ei ca trebuie sa transfer o suma.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Vad ca nu vrei sa intelegi deloc ce ti-am spus, atat pe TPU, cat si pe privat.
Nu trebuie sa platesti nimic, sterge mesajul si scaneaza calculatorul pentru virusi.
Daca tu nu stii ce este IMF atunci, chiar daca firma/organul/institutia ar fi reala, inseamna ca n-ai avut nici o legatura si nu ai ce plati.

| anonim_4396 explică (pentru Ioandelasal):

Ok,incetez.Multumesc

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cat de grea de cap poti fi? Cred ca ti sa explicat de mai bine de 50 ori

| darrio2007 a răspuns:

Nu-l lua in seama.

| Ora de net a răspuns:

Buna,

Mailul pe care l-ai primit este un mesaj Spam, te sfatuim sa nu raspunzi ci pur si simplu sa-l stergi. Acest mesaj este unul neadevarat, o incercare de a te pacali cu scopul de a obtine bani.

Bancile si autoritatile nu te contacteaza prin intermediul emailului ci folosesc alt tip de canale oficiale (telefon, vizita, citatie scrisa etc.).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mailul era la spam

| 1234Test a răspuns:

Inca asteptam banii!