| Lucian4 a întrebat:

Pentru windows 10 folositi windows Defender Security Centre sau aveti instalat alt antivirus? daca aveti antivirus diferit care e bun? dau funda, doar una a ramas pe stock :d

Răspuns Câştigător
| Roxin a răspuns:

Defender Security. Rapid, eficient, update la zi, nu mananca resurse, il ''duce capu'' la crack-uri...numa bun. Nu recomand altceva. Am avut Nod32 si imi mergea de 3 ori mai lent.

8 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Windows Defender Security Centre

| Ora de net a răspuns:

Buna, Lucian,

Pentru a avea computerul protejat este foarte important sa ai firewall-ul activat si sa folosesti un antivirus. In cazul programelor antivirus, nu exista o solutie care te va proteja suta la suta, dar indiferent de programul ales (chiar si o varianta gratuita), este bine ca el sa fie actualizat constant. Daca un antivirus nu isi actualizeaza zilnic baza de date el nu va putea sa te protejeze de noi atacuri aparute si nu va fi deloc util. In acelasi timp, e bine de retinut ca si tu ai un rol activ in a-ti proteja computerul – nu da click pe link-uri necunoscute, nu instala programe straine sau programe care vin din partea unor straini.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu îi asculta pe ăștia care zic să îți bagi antivirus in 2017 cu Windows 10. E complet inutil, mănâncă resurse degeaba.
Windows Defender e tot ce îți trebuie, nu mai e așa prost că înainte.

| doctorandus a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba da, Windows Defender e unul din cele mai slabe antivirusuri. Poti alege intre Bitdefender Free si Kaspersky Free, astea sunt cele mai bune. Nu folosi antivirus spart.

| anonim_4396 a răspuns (pentru doctorandus):

You're wrong here kiddo.

Helau, 2003? Suntem în 2017, Microsoft evoluează.

| Lucian4 explică:

Am de 3 ani, deocamdata de bun antivirusul de la windows 10. nu are rost sa instalez altele

| Mns_Hassan_1998 a răspuns:

Baga antivirus.Si eu am bagat windows 10 recent. Iti recomand eset nod 32 antivirus 10 (este super bun).
Descarca-l de pe internet trialul de 30 zile si ia codul de aici :https://pefelie.org/eset-nod32-10/ (Pentru a-l face permanent)