| anonim_4396 a întrebat:

Am 1.78 și 70 de kg!
As vrea sa fac bulk pana la 120 de kg!
Recomandați creatina și alte suplimente?
Dacă da, ce suplimente!
Am 17 ani și fac sala de cam 1 an!
Recent mi-a spus un baiat ca degeaba par mare și astea dacă port tricouri marimea m ca să se muleze pe mine...
M am simțit penibil!
As vrea sa fiu mai mare sa port xl sau 2xl sa I rad in fata, cred ca m as simți mai bine laughing)
Credeți că e posibil sa porți 2xl la 178? Pare cam imposibil. Dar vreau sa aud păreri!
Am vazut aici pe TPU ca unul de 188 poarta 4xl adică wtf... deci mna poate poate

9 răspunsuri:
| Cheo0S a răspuns:

Nu meriti un raspuns.

| Wal a răspuns (pentru Cheo0S):

Salut!
De ce zici asta?

| Cehoslovacia a răspuns:

Daca esti pregatit financiar sa duci in spate un bulk curat pana la 120 de kg foarte bine, o sa iti fie foarte greu dar nu imposibil.
daca vrei dirty bulk, lasa-l ca nu merita sa castigi grasime inzecit.
Ca suplimente iti recomand cele care merg perfect la mine : aminoacizi, glutamina, multivitamine, colagen si cu toate ca sunt destul de controversate din ce am observat iti mai recomand si biosterol+testosterol luat intr-un ciclu de 2 luni cu 2 saptamani de pauza 2bio-2testo.
Si s-ar putea daca nu iti permiti sa iti iei kcal din mancare exclusiv un gainer cu cat mai putin zahar.
Creatina nu iti recomand, pe mine nu ma ajuta si nici nu m-a ajutat vreodata

| Wal a răspuns (pentru Cehoslovacia):

Wow!
Ti ai luat ceva timp sa mi răspunzi.
Iti mulțumesc mult pentru toate informațiile, chiar apreciez happy

| Cehoslovacia a răspuns (pentru Wal):

Nu e vorba cat mi-a luat, e vorba ca si eu la varsta ta am incercat sa fac bluk, ma rog aveam mai multe kg decat tine si am esuat, destul de tarziu mi-am dat seama din pacate.
din fericire am reusit putin cam greu sa repar ceea ce am gresit, daca stiam atunci ceea ce stiam si aveam posibilitatile din prezent eram cu mult peste fizicul din prezent, dar na, din greseli inveti si cine a zis ca in sportul asta rabdarea este cheia chiar a avut dreptate.
d-asta-ti zic sa nu faci si tu greseala mea si a multora care n-aveau informatie si cand si-au dat seama era prea tarziu
Implica si costuri foarte mari daca vrei sa le faci ca la carte, eu pe 16 sedinte cu antrenor,sala,nutritionist, mancare buna si 4 sedinte lunar de box dau aproximativ vreo 2000 de lei,fara sa exagerez, sa mint sau sa ma laud, ma rog dar si rezultatele sunt pe masura asteptarilor.

| Wal a răspuns (pentru Cehoslovacia):

Iti mulțumesc mult pentru sfaturi, o sa țin cont de ele!
Cat despre situația financiara, îmi fac singur banii și sunt destul de ok!

| Cehoslovacia a răspuns (pentru Wal):

Cu drag, la fel si eu tot ce produc ii investesc in ceea ce-mi place, in speta sportul happy bafta

| Mtoni a răspuns:

Riști să îți strici sănătatea pentru că te-a făcut cineva să te simți penibil? Întotdeauna vor fi unii mai mari sau mai tari care te vor înjosi. Antrenează-ți mintea și sufletul pentru a rezista tentației de a te mândri și evită-i pe oamenii care se mândresc.

| Wal a răspuns (pentru Mtoni):

Poate nici eu nu m-am exprimat corect.
O fac pentru mine, nu pentru cineva!