| pavel1 a întrebat:

Am 1,82 m si am 15 ani jumate tata avea1, 89-1, 90m si unchiu 1, 90m, de asemenea mama lui tata avea si ea 1, 70m cam asa poate putin mai mult adica neamul lui tata este inalt iar neamul lui mama nu, mama are 1, 66m cam asa deci cam cat pot avea eu, eu seman cu tata cred deci as vrea sa depasesc 1, 90 as vrea sa am cam 1, 93m mi-as dori inaltimea asta, ofer fudna pentru un raspuns sincer

2 răspunsuri:
| IAmAFreak a răspuns:

Scuze ca-ti spun asta, dar s-ar putea sa nu poti ajunge la inaltimea care ti-o doresti. Pai sa vedem, tatal tau are 1, 90, asa ca i putea sa ai si tu tot asa, dar mama ta are 1, 66, ceea ce te influenteaza si pe tine. S-ar putea sa ajungi pana la inaltimea de 1, 85-1, 87, dar nu cred ca mai mult. Oricum, asta e doar o presupunere de-a mea.

| HeliosMetal a răspuns:

Pai daca spui ca semeni cu tatal inseamna ca si tu vei fi inalt, insa si gena de la mama v-a influenta cresterea.E posibil sa ajungi cel mult pana intr-un metru 90. Cam asa ar fi.(O alternativa ar fi sa te apuci de baschet, chiar da rezultate).