| iuliaiuliaiulia a întrebat:

Am 14 ani. Credeti ca sunt prea mare sa ma apuc de un nou sport?(pana acum am facut 3 ani de baschet) P.S.:Sunt fata.

9 răspunsuri:
| daassh a răspuns:

Sportul nu e niciodata prea tarziu sa-l practici, de performanta sau nu, eu sunt personal trainer(intro sala de culturism) si am elevi mult mai invarsta ca mine siacivorbesc de varste chiar pana la 50 de ani, in ciuda varstei lor, nu i-a inpiedicat sa vina si sa faca un sport.Succes!

| iuliaiuliaiulia explică (pentru daassh):

Hmm dar pot incepe acum un sport de performanta?thinking

| daassh a răspuns (pentru iuliaiuliaiulia):

Da, poti incepe linistita, dar totul depinde de tine si cat de mult progresezi in sportul respectiv.Succes!

| CeaCuMasca a răspuns:

Dacă vrei performanță, depinde de sportul ce vrei să-l practici.

| Kazumi a răspuns:

Nu esti prea mare poti face fotbal, sau scrima sunt multe sporturi.

| NuDauNume07 a răspuns:

Nu nu esti prea mare eu zic sa te apuci de handbal sau de ce nu de fotbal e un sport foarte frumos pe care il practic si eu

| iuliaiuliaiulia explică (pentru NuDauNume07):

Dar faza e ca sunt multe echipe care joaca de f mult timp.Pot eu face de performanta, incepand de abia acum? Pentru ca sunt jucatori care joaca de foarte mult timp, iar eu am din start un mare dezavantaj.sad Nu?

| NuDauNume07 a răspuns:

Nu e chiar asa eu cand m-am apucat de fotbal eram un impedicat dar imi placea si chinuinduma si placandumi extrem am ajuns capitanu echipei scoli nu e greu doar sa-ti placa si esti tanara la varsta asta sportu este cel mai frumos cand iti depasesti limitele big grin asa cred eu unul eu te sustin in a merge pe fotbal.

| Eu12345961 a răspuns:

Nu,inca te poti apuca de un sport, insa depinde de care.Eu iti sugerez sa faci handbal, cum a zis si hopuvladut, e un sport frumos si de echipa, in care poti sa iti faci multi prieteni noi si vei face si miscare in timp ce te distrezi.Acum depinde de tine.Iti urez mult succes! Si daca te duci la un sport, sa imi spui cum este daca vrei.