| iulibrasov a întrebat:

Am 16 ani 50 kg si 1, 65 m si as vrea sa ma mai ingras ce ziceti daca ma duc la sala si iau proteine cum ar fi cretina ma voi ingrasa putin?

Răspuns Câştigător
| babzibazatu a răspuns:

In primul rand creatina nu inseamna proteine. Creatina e un acid organic care creste puterea tuturor celulelor din organism, in special celor musculare, dar in scurt timp acestea revin la puterea normala. Creatina e buna doar daca vrei sa faci performante in culturism.
Daca vrei sa te ingrasi, dar in acelasi timp sa arati bine (adica sa pui ceva muschi), poti sa mananci mai multe mancaruri bazate pe proteine si in acelasi timp sa iei suplimente alimentare bazate pe proteine. Cea mai buna proteina pentru culturism e cea din zer de capra, si vei gasi derivati ai acestei proteine in foarte mare numar pe piata. Mai multe informatii despre aceasta proteina gasesti aici: http://suplimente.co/ingrediente/proteina-din-zer.php, iar de cumparat poti cumpara de aici: http://www.bizoo.ro/produse/proteina-din-zer-whey/start-0/10/. Dar ai grija ca daca iei aceste proteine trebuie neaparat sa te tii de antrenament, ca altfel vei avea rezultate neplacute (te vei ingrasa mult fara sa pui muschi).
Succes!

5 răspunsuri:
| Ramo80 a răspuns:

Mai bine baga dulciuri, cartofi prajiti, multa paine, trezeste-te noaptea si mananca, etc De ce sa bagi proteine la 16 ani?

| Ecou a răspuns (pentru Ramo80):

Ha, de ce nu?

| dRaXler a răspuns:

Cretinalaughing))))

| Raul243 a răspuns:

Nu iti recoman asta, daca mergi la sala poti sa nu te mai dezvolti mai bine mananca multe salate si mai incearca la fast-food

| iulibrasov explică:

Creatina scuze