| robiolic a întrebat:

Am 17 ani si umblu la sala. spuneti-mi si mie ce exerciti sa fac pentru umeri si spate... vreau umeri mai lati si spate mare pentru ca sunt inalt. multumesc

Răspuns Câştigător
| Cosmin86 a răspuns:

Tractiuni la bara
ramat cu gantera
ramat cu haltera
indreptari cu haltera

4 serii fiecare. E tot ce-ti trebuie pentru spate, sa lasi aparatele.

Si la umeri :

- impins cu gantere stand jos
- ramat vertical
- fluturari laterale

3 serii fiecare

Da-i tare!

9 răspunsuri:
| Wolfyye a răspuns:

Exercitii pentru spate http://www.culturism-fitness.go.ro/spate.htm
Exercitii pentru umeri
http://www.culturism-fitness.go.ro/umeri.htm
Sper ca te-am ajutat.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Wolfyye):

Ce site retardat

tu CITESTI MACAR inainte sa dai copy/paste?

| Wolfyye a răspuns (pentru Cosmin86):

Draga domnule Cosmin86. Fii sigur ca citesc inainte sa dau copy paste.Acolo explica exact cum se fac exercitiile.Acel gen de exercitii le vad zilnic la sala chiar si la cei foarte avansati...Insa daca esti prea ******** ca sa intelegi cum se fac acele exercitii..my son, imi pare rau dar du-te si te joaca cu BARBIE.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Wolfyye):

Uita-te la primul

1.Tractiuni la bara cu priza larga, la piept ( priza pronatie ).

Ala din poza are priza INGUSTA si neutra. Deci a gresit ambii termini.

Si nu trebuie sa inteleg eu, eu le fac de ani de zile, copil mic

| Cosmin86 a răspuns (pentru Wolfyye):

Si ALTE ABERATII : ramat cu gantera "izoleaza muschiul"? Ai HABAR macar ce inseamna izolare?

Doamne... nici tu nici ala care a scris articolul nu aveti nicio treaba cu sportul asta.

Apucati-va de sah

| Wolfyye a răspuns (pentru Cosmin86):

Esti cumva instructor domnule Cosmin86? Vorbesti de parca le stii pe toate si ai impresia ca toti iti sunt inferiori din orice privinta + ca am mai vazut si alte comentarii rautacioase de-ale tale si la alte intrebari.Din cate vad eu, se pare ca esti un virgin de 27 de ani, care isi petrece marea majoritate a timpului pe acest sitelaughing.

| Cosmin86 a răspuns (pentru Wolfyye):

Da, sunt un virgin frustrat de faptul ca nu sunteti in stare sa diferentiati un exercitiu de izolare de unul de baza sad

E amuzant ca ni loc sa inveti, te ataci laughing

Dar ce sa faci, macar virginii stiu diferenta intre exercitii de baza si de izolare

Si da, as putea sa fiu si instructor daca as vrea, m-as descurca mult mai bine decat 80 % din aia de la sala, care recomanda doar STEROIZI, eu recomand stil de viata sanatos + antrenament ca lumea + documentare ( adica sa ajungi sa-ti folosesti PROPRIUL CREIER, nu copy/paste )

Dar din pacate timpul nu-mi permite decat sa intru de cateva ori pe zi pe site-ul asta si pe culturism.ro, atat. Ce sa faci, virginii frustrati nu au asa de mult timp liber.

| EdiC a răspuns:

Exercitii pentru spate http://www.culturism-fitness.go.ro/spate.htm
Exercitii pentru umeri
http://www.culturism-fitness.go.ro/umeri.htm
Sper ca te-am ajutat.

| Goldenboy97 a răspuns (pentru EdiC):

Ce dracu ai ajutat ma? Ia-i copiat comentariul lu Wolfyye rolling on the floor