| Hukez a întrebat:

Am decis sa ma apuc de sala.
As dori sa imi spuneti ce aparate sa folosesc la inceput si un program de antrenament. Prefer sa evit aparatele si exercitiile care pun presiune mare pe coloana.
Funda big grin

Răspuns Câştigător
| MassEffect a răspuns:

Programul meu care a dat roade foarte mari fara a folosi tot felul de prosti:
Lunitongueiept+abdomen
Marti:liber
Miercuri:umeri+trapez+biceps+abdomen
Joi:spate +triceps
Vineri:picioare+gambe+abdomen

Exercitile care pun presiune la coloana ar fi presa la picioare daca nu vrei sa ai probleme recomand genofllexiuni fara greutati. Abdomen bag de trei ori pentru ca ai mult de lucrat. Daca te ti si mergi in fiecare zi plus ai o alimentaite buna si cel putin 8 ore de somn in 3 luni o sa rezultate vizibile.Mult noroc.

| Cosmin86 a răspuns (pentru MassEffect):

Cum adica tot felul de prostii? laughing

si nu vad sensul sa bagi abdomen de 3 ori happy

3 răspunsuri:
| Alx_Stelii_1980 a răspuns:

Pai prima zi de sala e una pe care multi spun ca e sfanta. fa tot biceps, triceps, piept, picioare, abdomen ca sa faci febra big grin apoi un program bun. sa-ti spun eu pe al meubig grin Luni : Piept + biceps, Marti : Spate+ triceps, Miercuri : pauza, Joi : Umeri + trapez, vineri : picioare abdomen.
La mine da roade big grin
Daca vrei sa eviti cele ce pun presiune pe coloana fa-le pe cele de pe bancabig grin

| Cosmin86 a răspuns (pentru Alx_Stelii_1980):

Schimba-ti programul, cand faci spate intra si bicepsul pe care abia l-ai lucrat luni, analog cu tricepsul ( l-ai lucrat luni la piept si apoi il lucrezi marti ).

intre piept si triceps sa fie macar 3 zile ( la fel spate-biceps )