| Marissella a întrebat:

Am inceput sa alerg acu 3 zile, in fiecare zi 11 ture, are ceva daca azi, duminica, nu alerg... de maine, clar. alerg

Răspuns Câştigător
| MihneaiS a răspuns:

Nu e nici o problema chiar e indicata o zi pe saptamana in care sa faci pauza

10 răspunsuri:
| MissCrissuli a răspuns:

Nu are nimic, iti relaxezi muschii, insa depinde de caracterul tau. daca vrei sa faci sport e bine, insa daca vrei sa ai cat mai multe zile de relaxare nu e prea bine..esti la inceput..si incearca in fiecare zi sa cresti numarul de ture, sau uite un exemplu:azi 11 ture, maine 12, poimaine tot 12 urmatoare zi 13 dupa aia 14 si dupa aia tot 14, ma intelegi?

| Marissella explică (pentru MissCrissuli):

Pana ajung la 50 de ture? laughing Nu, merci!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Nu are nimica, dar iti spun din experienta, daca o zi faci pauza ai sa faci si urmatoare si pe urma te lasi. Asa am facut si eu. Am zis azi nu alerg ca sunt ocupat, a doua zi am zis ca nu alerg ca sunt obosit, pe urma ca ploua afara si au trecut 5 luni de cand nu am mai alergat. sad

| Marissella explică (pentru suntserios):

Aici e o chestie de prioritate. Daca iti faci din alergat o prioritate, vei reusi. Crede-ma, nici nu trebuie sa caut si gasesc la fiecare pas scuze si impedimiente ca sa nu alerg. Ai dreptate in ceea ce spui, stiu cum e, dar de data asta mi-am stabilit niste principii. Nu vreau ca istoria asta de care spui tu sa se repete si sa aiba un final trist. Iar in viitor, chiar daca nu voi mai alerga atat de des, tot voi face macar de 2-3 ori pe saptamana.

| suntserios a răspuns (pentru Marissella):

Sa fie cum zici tu, dar iti spun ca totul are un inceput si daca lasi o zi sa treaca ala poate fi inceputul.

| Marissella explică (pentru suntserios):

Sa speram ca nu va fi asa!

| dragos9234 a răspuns:

Nu are nimic, este mai bine pentru ca muschii trebuie sa se si relaxeze putin, vei vedea ca de luni vei putea alerga mai mult.

| znstr a răspuns:

Tatal meu face atletism de peste 20 de ani iar acum se mentine cu cate 3-4 alergari pe saptamana, deci banuiesc ca daca alergi si tu de 2-3 ori pe saptamana ajuta foarte mult.

Fa-ti un program : alergi luni, joi, duminica, sau marti, vineri, luni, joi, duminica, si tot asa, se repeta.

| Gabitzu246 a răspuns:

Nu, chiar nu are nimic.

| Andrew23 a răspuns:

Pai corpul tau trebuie sa se si relaxeze.asa ca duminica stai acasa:*