| StanAlin a întrebat:

Am inceput sa merg la sala acum 1 an si 8 luni. In ultimele 8-9 luni am luat GFX-8 si nu prea sunt multumit de el. Imi puteti recomanda niste proteine de calitate pentru dezvoltarea masei musculare?[Preferabil ceva puternic, nu produse gen Redis.]

Răspuns Câştigător
| Goldenboy97 a răspuns:

Daca vrei proteina praf, mergi pe WHEY GOLD STANDARD sau orice alt produs proteic facut de firme cunoscute international.
Daca vrei sa le iei din alimentatie, si te incurajez sa faci asta poti merge pe peste, vita, porc, vanat, pui, lactate, oua, seminte, etc.
Daca vrei masa musculara, mai multa atentie pe carbohidrati. Nu mai sariti din prima cu proteine proteine proteine. Proteina singura nu o sa te ajute sa construiesti tesutul muscular.
Pentru masa musculara 60% carbohidrati 30% proteine 10% grasimi.

9 răspunsuri:
| VadTot a răspuns:

Am o pompa sa ti umfle muschii cum vrei tu. laughing
Scuza ma ca ti zic dar semeni cu o pitipoanca care intreba ce pastile sa ia pentru a slabi mai repede intr un timp foarte scurt. laughing))

| StanAlin explică (pentru VadTot):

Mda.laughing Foarte destept raspuns.
Nu vad nici o asemanare intre o pitipoanca si un sportiv. Doar am cerut o parerewinking

| Goldenboy97 a răspuns:

Daca alimentatia este praf, poti sa iei si cele mai scumpe suplimente dupa piata ca tot nu o sa ai rezultate.

| JohnnyBi a răspuns (pentru Goldenboy97):

Daca are 1 an si 8 luni si nu stie alimentatie imi pare rau pentru el rolling on the floor.

dar, de cand am mana rupta si ma duc la sala, am o alimentatie de 2 lei neputand sa imi gatesc, si tot fac ceva treaba.

| Goldenboy97 a răspuns (pentru JohnnyBi):

Si mie de el. straight face
Normal ca faci treaba, cunostintele in domeniu fac diferenta. Conteaza foarte mult sa ai o conceptie corecta asupra lucrurilor. happy

| Goldenboy97 a răspuns (pentru Goldenboy97):

Sunt lucruri atat de simple, care se inteleg in timp, din propria experienta si greseli. Informatia inseamna putere. Si chiar se vede.
Ei bine. unele persoane nu detin informatia si totusi continua sa vorbeasca. Persoane dependente de alcool si tigari. Mi-am pierdut 10 minute din viata ascultandu-l pe unu spunand ca "proteinele te umfla" sau ramai cu "morcovul" mic.
Mi se pare amuzant. Atunci apar rezultatele, incep sa inventeze tot felul de motive: ca iei prafuri, pastile, etc... Habar n-au cata munca este sa pui cateva kg de muchi.
Stiu ca am deviat de la subiect, da chiar am vrut sa ma eliberez. Ca tot veni vorba de CUNOSTINTE.

| StanAlin explică (pentru Goldenboy97):

Mananc de 3 ori pe zi + o custare intre pranz si cina. Mananc fara grasime si alimente cu multe calorii, in special piept de pui si orez. Deci, o sugestie pentru proteine? Asta era intrebarea mea.

| StanAlin explică (pentru Goldenboy97):

Multumesc pentru raspuns!

| Goldenboy97 a răspuns (pentru StanAlin):

Daca vrei proteina praf, mergi pe WHEY GOLD STANDARD sau orice alt produs proteic facut de firme cunoscute international.
Daca vrei sa le iei din alimentatie, si te incurajez sa faci asta poti merge pe peste, vita, porc, vanat, pui, lactate, oua, seminte, etc.
Daca vrei masa musculara, mai multa atentie pe carbohidrati. Nu mai sariti din prima cu proteine proteine proteine. Proteina singura nu o sa te ajute sa construiesti tesutul muscular.
Pentru masa musculara 60% carbohidrati 30% proteine 10% grasimi.

| florynmondialul a răspuns:

Da! true mass sau up your mass sunt 2 gainere de top!